Header image alt text

SKK "Słoneczko"

Spółdzielczy Klub Kultury przy Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica

Teatr „Dzieciaki”

Teatr „Dzieciaki” powstał w 2001 roku. Dzieci w wieku 5 lat spotykały się na zajęciach plastycznych, na których nie wszystkim chciało się rysować, więc zaczęły się bawić w różne sytuacje, wyobrażając sobie bajkowy świat i postacie. Obudziły w sobie chęć grania, a spotkania w klubie dały im możliwość ciekawej zabawy w teatr. Obecnie są uczniami szkół podstawowych, chodzą do różnych klas i cieszą się, że mogą spotykać się na zajęciach teatralnych, realizując swoje umiejętności aktorskie. Swoim podejściem do sztuki dali się poznać jako dobry zespół, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Osiągnięcia

Przygody ogrodowych strachów – bajka, z którą po raz pierwszy wystąpiły (będąc w zerówce) na Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Teatralnych Hrubieszów 2002, gdzie zdobyły wyróżnienie i nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk do Puław a tam wywalczyły nagrodę pieniężną.

Obsada: Mateusz Domina, Blanka Olejarz, Iga Majder, Magda Hajkiewicz, Iza Głowacka, Milena Rudkowska, Ewelina Kulesza, Agnieszka Wąsik.

W Karzełkowie nie ma suszy – udział w II Wiośnie Teatralnej – Hrubieszów 2005, wyróżnienie i nominacja na festiwal tym razem do Lublina i występ w Teatrze Muzycznym.

Obsada: Mateusz Domina, Blanka Olejarz, Iga Majder, Ewa Wesołek, Majka Zglinicka, Paulina Kucyk, Magda Buchajczuk, Magda Hajkiewicz, Iga Targońska, Iza Głowacka, Grażyna Tchórzewska, Małgorzata Bielecka.

Księżniczka na … – udział w Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Teatralnych – Hrubieszów 2006, nagroda i nominacja na festiwal, który odbył się w Zamościu gdzie zdobyli wyróżnienie za zabawę teatralną.


Obsada: Mateusz Domina, Blanka Olejarz, Iga Majder, Ewa Wesołek, Majka Zglinicka, Paulina Kucyk, Magda Buchajczuk, Magda Hajkiewicz, Iga Targońska, Anna Grabowska, Iza Głowacka.

Królewna Śnieżka – udział w Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Teatralnych – Hrubieszów 2007, nagroda i nominacja na IX festiwal wojewódzki do Zamościa. Nagroda pieniężna i nominacja na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Puchar uśmiechu” do Krosna. Na przeglądzie ogólnopolskim zdobyli nagrodę publiczności.

Obsada: Mateusz Domina, Blanka Olejarz, Iga Majder, Ewa Wesołek, Majka Zglinicka, Ania Grabowska, Magda Buchajczuk, Kuba Klepczuk, Paweł Buchajczuk, Magda i Monika Kozłowskie, Julia Kańkowska, Adaś Kowalski.

Sześciolatki – zajęcia teatralno-plastyczne dla dzieci dostosowane do wieku uczestników (5-7 lat). Ogólnorozwojowe, połączone z elementami zabaw teatralnych, muzycznych. Wspólne rysowanie , wycinanie i poznawanie różnych form plastycznych mobilizuje dzieci do twórczej pracy. Zabawy na wyobraźnię budzą w nich chęć grania scenicznego. Zajęcia mają na celu tworzenie widowisk teatralnych.