Header image alt text

SKK "Słoneczko"

Spółdzielczy Klub Kultury przy Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica

Archiwum 2008

Werbkowice 2008

IX Przegląd Zespołów Śpiewaczych

cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Wspólnie postanowiliśmy postawić na nowe wydanie zespołu Promień i można powiedzieć, że osiągnęliśmy swój cel. W piosence obrzędowej „Jedzie. jedzie wesele” seniorzy pokazali, że można się dobrze bawić i śmiać z samego siebie. Publiczność szalala, a pani Helena (panna młoda) została nazwana Hanką Bielicką.

Seniorzy odnoszą sukcesy

W dniach 18-19 października na scenie HDK odbył się IX Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. Impreza ta oprócz cech konkursu jest świętem seniorów, spotkaniem ludzi o wspólnych zainteresowaniach, która skupia zespoły klubów seniora z całego województwa lubelskiego. Nasz klub reprezentował zespół „Promień” oraz solistka pani Ewa Hordyj, która wywalczyła nominację do konkursu finałowego w Dęblinie. Pani Ewa od najmłodszych lat interesuje się muzyką, jest jedną z nielicznych kobiet grających na akordeonie w naszym regionie. Pełni funkcję kierownika artystycznego zespołu „Promień”.
W Dęblinie 22 listopada w konkursie finałowym pani Ewa wraz z przygrywającym na skrzypcach panem Stefanem Cejko, zdobyła III miejsce w kategorii soliści.

Turniej brydża

VIII Memoriał im. Wojciecha Starzyka i Otwarty Turniej Par Brydża Sportowego

Sekcja Brydża Sportowego przy Klubie SŁONECZKO po raz ósmy zorganizowała turniej poświęcony pamięci wyśmienitego brydżysty jakim był pan Wojciech Starzyk. Miłośnicy brydża walczyli również o Puchar Prezesa HSM im. St. Staszica Turniej rozegrano 7 września 2008 r. w Restauracji ?Szałas? w Hrubieszowie. W zawodach udział wzięło 12 par, min. z Chełma, Zamościa, Włodawy i Hrubieszowa.

W turnieju udział wzięli
 1. Zenon Białasz i Andrzej Denysiuk – Chełm
 2. Grzegorz Woliński i Jan Szwarkopf – Chełm
 3. Zbigniew Oleszczuk i Tomasz Gutowski – Zamość
 4. Eligiusz Wojakowski i Jerzy Szczerba – Włodawa
 5. Bolesław Leńczuk i Andrzej Sadlak – Włodawa
 6. Stanisław Onisk i Roman Biskup – Chełm
 7. Józef Małysz i Andrzej Potrzeszcz – Zamość
 8. Stanisław Matusz i Wiesław Sadowski – Chełm
 9. Wojciech Sołtysiak i Andrzej Belina – Hrubieszów
 10. Jan Zając i Waldemar Klimowicz – Hrubieszów
 11. Zygmunt Lipski i Kazimierz Młodzianowski – Hrubieszów
 12. Jacek Plechański i Leszek Otręba – Hrubieszów

Najlepszym wręczono dyplomy i Puchar Prezesa HSM im St. Staszica w Hrubieszowie.

PROMIEŃ na przeglądzie

15 sierpnia 2008 w Uchaniach

odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej, zorganizowany przez GOK Uchanie. Komisja konkursowa w składzie Roman Gumiela, Monika Podolak, Paweł Czekaj po wysłuchaniu 18 zespołów z terenu powiatu hrubieszowskiego przyznała trzy miejsca i sześć wyróżnień Zespół PROMIEŃ Klubu Seniora zdobył jedno z tych wyróżnień. Wszystkie uczestniczące w Przeglądzie Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy jak co roku zaskoczyli nas ciekawym programem i miłą atmosferą. Cygańskie rytmy wyśpiewane przez zespół „Nadzieja” i słowo wypowiedziane przez panią Annę Król -dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach wszystkich uczestników porwało do tańca aż miło było popatrzeć.