Header image alt text

SKK "Słoneczko"

Spółdzielczy Klub Kultury przy Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica

Archiwum 2009

Mikołaj z workiem niespodzianek

7 grudnia 2009r.

do „Słoneczka” zawitał Mikołaj, którego powitały dzieci zgromadzone w klubie. Były tańce, życzenia, śpiewy. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, za które mogły wylosować nagrody ukryte w balonach. Za rożne odpowiedzi i odwagę Mikołaj nagradzał słodyczami. Atrakcją wieczoru był występ przedstawicieli grupy karate, której instruktorem jest pan Andrzej Pyszniak. Dzieci i młodzież pokazała elementy sztuki walki, a pan Andrzej omówił techniki. Spotkanie zakończyło się odpaleniem zimnych ogni i wspólnym tańcem z Mikołajem, którego gorąco pożegnaliśmy i zaprosiliśmy za rok.

Opłatkowy Turniej Brydżowy

Tradycją Sekcji Brydża Sportowego

działającego przy klubie „Słoneczko” jest podsumowanie roku na „Turnieju Opłatkowym”. Zaproszeni gracze z okręgu lubelskiego bardzo chętnie przyjeżdżają do Hrubieszowa, aby rozegrać ostatni turniej roku. Uczestnicy walczyli o Puchar Burmistrza Miasta, który trafił w ręce pary z Zamościa: pani Barbary Jakubas i pana Tomasza Gutowskiego. Oprócz tego został wręczony Puchar Starosty Hrubieszowskiego dla najlepszej pary z powiatu, który otrzymali Wojciech Sołtysiak i Marcin Pachniewski. Po rozstrzygnięciu turnieju uczestnicy dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy. Następnie głos zabrał ks. Prałat Andrzej Puzon, który życzył graczom zdrowych i pogodnych świąt oraz sukcesów na turniejach w przyszłym roku.
Spotkanie odbyło się 6 grudnia 2009r. w restauracji „Staropolska”.

Zabawa andrzejkowa i bal przebierańców

„Dawno, dawno temu

w przeddzień imienin Andrzeja wszystkie panny chciały się dowiedzieć o swoim przeznaczeniu …” Takiego wieczoru wróżb, czarów, magii i przepowiedni nie zabrakło również w naszym klubie. 27 listopada dzieci wraz z rodzicami mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Dziewczynki i chłopcy wróżyli sobie imiona przyszłych sympatii, szukali przepowiedni w butach, w nazwach kwiatów. Moneta rzucana do miski z wodą dawała szansę na spełnienie marzeń, ale największe zainteresowanie wzbudziło lanie roztopionego wosku przez dziurkę od klucza, gdzie odczytywano przepowiednie z cieni powstałych figur. Atrakcją wieczoru był konkurs na najciekawsze przebranie, które nagrodziliśmy dyplomem i maskotką. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodycze. Dzieci z kółka teatralnego wystawiły etiudę pt. „O księciu Ferdku”, który szukał żony, a seniorzy „O Anielci, która szukała męża Antosia”. Atmosfera wieczoru była miła i bardzo tajemnicza.

Twórczość seniorów

7 -8 listopada 2009 w HDK

odbyły się eliminacje międzypowiatowe X Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem są Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, MDK w Dęblinie, HDK w Hrubieszowie oraz PZERiI odział okręgowy w Lublinie. Przegląd adresowany jest do seniorów, emerytów i rencistów z terenu województwa lubelskiego działających przy klubach seniora, domach kultury, Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, domach pomocy społecznej i w środowiskach seniorskich zrzeszonych w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną. Ponad 120 podmiotów wykonawczych wzięło udział w eliminacjach, reprezentując dziewięć powiatów. Zespół PROMIEŃ tym razem zaprezentował się w formie teatralnej, przedstawiając etiudę pt. „Mąż i żona”, w której zagrali Helena Kozdrój, Marianna Stolarska, Barbara Mikołajczyk, Alfreda Cejko, Stefan Sobolewski i Wacław Dobosz. Zabawa w teatr bardzo przypadła do gustu naszym seniorom. Publiczność z entuzjazmem przyjęła prezentowany kabaret, który wzbudził wiele emocji i humoru. Poziom prezentacji był bardzo wysoki i różnorodny. Najlepsi otrzymali nominację na przegląd wojewódzki do Dęblina.

Pamięci Wojciecha Starzyka

4 października 2009

sekcja brydża sportowego po raz IX zorganizowała Memoriał im. W. Starzyka. To już 11 rocznica śmierci tego wybitnego brydżysty i działacza sportowego okręgu lubelskiego. Pan Wojciech mimo, że był znakomitym i utalentowanym zawodnikiem, to na co dzień pozostawał człowiekiem skromnym i otwartym. Cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem wszędzie gdzie zaznaczył swoją obecność. Brał udział w licznych turniejach zarówno w Polsce jak i za granicą. Grał min. w Belgii, Francji i Austrii. W latach 70 -tych grał w pierwszoligowym klubie „Warszawianka”. W 1969r. wywalczył tytuł indywidualnego mistrza okręgu lubelskiego. Trzy lata później został wicemistrzem Polski w miksach , grając ze swoją siostrą Joanną. W swojej karierze grał z wieloma utytułowanymi zawodnikami, między innymi z Jerzym Russyanem, Aleksandrem Jezioro, Cezarym Balickim, Adamem Żmudzińskim, Januszem Korwinem – Mikke i Jurkiem Ochabem.
W ostatnich latach życia, jego wielką pasją była popularyzacja brydża sportowego wśród społeczności lokalnej. Odszedł od nas 18 sierpnia 1998 roku w wieku 54 lat, lecz w naszej pamięci trwa i pozostanie czego wyrazem jest IX memoriał, w którym udział wzięło 28 osób reprezentujących sekcje z Zamościa, Chełma, Lublina, Włodawy i Hrubieszowa. Po sześciogodzinnych rozgrywkach najlepsi wywalczyli Puchar, dyplomy od organizatorów oraz gadżety promujące miasto Hrubieszów.

I miejsce – A. Potrzyszcz, M. Pachniewski
II miejsce – E. Wojakowski, J. Wawryniuk
III miejsce – W. Pawelec, L. Szymański