Header image alt text

SKK "Słoneczko"

Spółdzielczy Klub Kultury przy Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica

Archiwum 2010

X memoriał

26 września 2010

w klubie „Słoneczko” po raz X rozegrano turniej brydżowy poświęcony pamięci Wojciecha Starzyka wybitnego brydżysty i działacza sportowego okręgu lubelskiego. W tym roku mija 12 rocznica śmierci. Pan Wojciech mimo, że był znakomitym i utalentowanym zawodnikiem, to na co dzień pozostawał człowiekiem skromnym i otwartym. Cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem wszędzie gdzie zaznaczył swoją obecność. Brał udział w licznych turniejach zarówno w Polsce jak i za granicą. Grał min. w Belgii, Francji i Austrii. W latach 70 -tych grał w pierwszoligowym klubie „Warszawianka”. W 1969r. wywalczył tytuł indywidualnego mistrza okręgu lubelskiego. Trzy lata później został wicemistrzem Polski w miksach , grając ze swoją siostrą Joanną. W swojej karierze grał z wieloma utytułowanymi zawodnikami, między innymi z Jerzym Russyanem, Aleksandrem Jezioro, Cezarym Balickim, Adamem Żmudzińskim, Januszem Korwinem – Mikke i Jurkiem Ochabem.
W ostatnich latach życia, jego wielką pasją była popularyzacja brydża sportowego wśród społeczności lokalnej. Odszedł od nas 18 sierpnia 1998 roku w wieku 54 lat, lecz w naszej pamięci trwa i pozostanie czego wyrazem jest X memoriał.
W turnieju zagrało 28 osób reprezentujących sekcje z Zamościa, Chełma, Lublina i Hrubieszowa. Turniej rozpoczął pan Prezes TZBS Janusz Czarniecki odczytując list o Wojciechu Starzyku, po czym delegacja brydżystów udała się na cmentarz złożyć wieniec.

Po sześciogodzinnych rozgrywkach Puchar i dyplomy trafiły do:

1. Wojciecha Sołtysiaka – Marcina Pachniewskiego (Hrubieszów)
2. Grzegorza Cieślaka – Andrzeja Marciniaka (Lublin/Chełm)
3. Janusza Czarnieckiego – Andrzeja Marczaka (Zamość)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w turniejach.

Mała Miss Słoneczka

30 sierpnia

zakończyliśmy dwumiesięczne zabawy wakacyjne organizując dyskotekę z wyborami Małej Miss Lata. Do konkursu zgłosiło się 10 kandydatek w wieku od 6 do 11 lat, które do prezentacji przed publicznością przygotowała pani Małgorzata Waszyńska. Dziewczynki spotykały się na zajęciach rytmicznych, pracowały nad wymową i walczyły z tremą., Małe kandydatki radziły sobie bardzo dobrze, dostarczając wszystkim wielu wrażeń. Tytuł Małej Miss Słoneczka 2010 zdobyła Klaudia Salamon. W konkursie udział wzięły: Malwina Stecko, Karolina Roch, Ola Jasina, Wiktoria Hołówek, Milena Michowicz, Emilka Stasiuk, Iga Stasiuk, Sandra Salamon, Ania Telicka i Klaudia Salamon.

Jubileuszowy Turniej Szachowy

28 sierpnia 2010 r.

odbył się Jubileuszowy Turniej Szachowy z okazji 50-lecia Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica. W zawodach wystartowało 27 zawodników (13 seniorów i 14 juniorów).W klasyfikacji seniorów wygrał Mariusz Luchowski drugie miejsce przypadło Markowi Babulskiemu, a trzecie Krzysztofowi Baranowskiemu. Wśród juniorów najlepsi okazali się Grzegorz Wojtiuk, Bartłomiej Wojtiuk i Sebastian Jakubowski. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 9 letni Bogumił Jakubowski.
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji oraz najmłodszy uczestnik turnieju otrzymali piękne puchary. Czołowi zawodnicy obu grup dostali atrakcyjne nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatora.
Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwały panie Joanna Bartkowiak i Jolanta Głowacz. Sędzią zawodów był Ryszard Jakubowski