Header image alt text

SKK "Słoneczko"

Spółdzielczy Klub Kultury przy Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica

Akcja Lato 2014

Posted by aquila on 17 sierpnia 2014
Posted in Muzyka i taniecSportTeatr  | No Comments yet, please leave one

Słoneczko zaprasza na ciąg dalszy zabaw wakacyjnych. Od Ciebie zależy co będzie się działo więc przyjdź i baw się z nami. Masz pomysł, którym chcesz zaciekawić swoich rówieśników nie zwlekaj, bo wakacje powoli się kończą. Przed nami jeszcze wycieczka rowerowa Szlakiem Nadbużańskim, dyskoteka na której odbędą się wybory Małej Miss Lata, piknik z Zumbą i ogniska .

Zobacz zdjęcia

Walentynki 2012

Posted by aquila on 23 lutego 2012
Posted in Teatr  | No Comments yet, please leave one

13 lutego o godz. 19.04 rozpoczął się walentynkowy koncert w wykonaniu grupy teatralnej ZGROZA, która zabrała nas w miłosną podróż od przedszkolaków do emerytów przedstawiając program pt. „O miłości półżartem” . Zabrzmiały piękne miłosne piosenki i żartobliwe teksty. W atmosferze kawiarnianego wystroju miło płynął czas. Aktorzy swoją spontanicznością zaskakiwali samych siebie, a uczestnikom spotkania przypominali, że każda Julia chce mieć swojego Romea chociaż w Walentynki.

W koncercie udział wzięli: Diana Głowacz, Magda Hajkiewicz, Ola Szeląg, Ania Czerwonka, Majka Zglinicka, Ania Wrzyszcz, Kamil Brzozowski, Mateusz Domina, Kuba Mielniczuk, Jarek Migas oraz Jolanta Głowacz.

Wędrówki Hrubcia

Posted by jola on 13 kwietnia 2011
Posted in TeatrZdarzenia 

Na podstawie bajki Mirosława Dąbrowskiego pt. „Cztery Pory Roku wg Hrubcia” rozpoczęliśmy realizację widowiska teatralno – muzycznego pt. „Wędrówki Hrubcia”. 7 kwietnia odbyło się w naszym klubie spotkanie z kandydatami na główną postać. Zgłosiło się pięciu sympatycznych młodzieńców w wieku 10 – 11 lat, czyli Eryk Witkowski, Mateusz Tarnowski, Jasio Staniak, Adrian Hojda i Hubert Jagodziński ,którzy wykazali się dużą swobodą współpracy zespołowej, zwłaszcza że musieli zaprezentować swoje umiejętności przed autorem bajki. Wspólnie z grupą teatralną MAGIA działającą pod bacznym okiem pani Jolanty Głowacz oraz kierownika muzycznego panią Iwoną Szwanc chłopcy dostali różne zadania aktorskie. Nie było łatwo zwłaszcza że konkurencja była duża, dlatego też odpowiedź na pytanie kto zostanie Hrubciem będzie znana już 14 kwietnia.

Zobacz zdjęcia

„Klucz do miłości”

Posted by jola on 29 marca 2011
Posted in Teatr 

Przedsięwzięcie młodych artystów i animatorów kultury, którzy na co dzień pracują i spotykają się: jedni na zajęciach teatralnych w Spółdzielczym Klubie Kultury „Słoneczko”, drudzy na zajęciach tanecznych i wokalnych w Hrubieszowskim Domu Kultury, postanowili połączyć siły i pokazać swoje zdolności w spektaklu teatralo – muzycznym pt. „Klucz do miłości”. Pomysł okazał się sukcesem, czego dowodem była wypełniona po brzegi sala widowiskowa w dniu premiery 27 marca 2011r.
Scenariusz do spektaklu napisała uczennica III kl.LO Diana Głowacz, która jest inicjatorką różnych przedsięwzięć kulturalnych w naszym klubie. Autorką choreografii jest Renata Łagocka, muzykę do spektaklu przygotował Krzysztof Gumiela, a efekty świetlne Krzysztof Zawisza – instruktorzy HDK. Aktorzy pracowali pod bacznym okiem Jolanty Głowacz – instruktora SKK „Słoneczko”.
W spektaklu „Klucz do miłości” wystąpili:
Dziecięca Grupa Baletowa, Grupa Tańca Współczesnego, tancerz Grzegorz Nowosad, z którym dzielnie walczyła Paulinka Danilczuk, wokaliści: Flavia Cundari, Marysia Łyko, Kasia Szlonzak, Diana Głowacz, Wojtek Błaszczuk
Aktorzy:
Chłopczyk – Mateusz Kamieniecki
Mama – Natalka Roch
Św. Piotr – Paweł Cygan
Archanioł – Kuba Mielniczuk
Lucyfer – Mateusz Domina
mały Diabełek – Kacper Głowacz
mała Anielica – Martyna Gumiela
Diabeł – Kamil Brzozowski
Anielica – Majka Zglinicka

Zobacz zdjęcia

Przegląd Teatrów

Posted by jola on 23 marca 2011
Posted in TeatrZdarzenia 

23 marca na scenie HaDeKu odbyły się eliminacje powiatowe XIII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Lublin 2011. Teatrzyk MAGIA czyli dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne do naszego klubu wzięły udział i wystąpiły z bajką pt. „Ambaras w bajkowym lesie”. W przeglądzie udział wzięło 11 grup. Komisja konkursowa czyli Henryk Kowalczyk – WOK Lublin,Celina Wilczyńska – Nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie,
Edyta Biszczat – Nauczyciel j. polskiego w Hrubieszowie postanowiła przyznać naszej grupie wyróżnienie za scenografię. Teatrzyk MAGIA to Ola Wesołek, Monika Bednaruk, Magda Kozłowska, Paulina Kawka, Ola Śmietana, Andżelika Hawryluk, Mateusz Kamieniecki, Sandra Kamińska, Mateusz Iwan, Wiktoria Germańska.

Zobacz zdjęcia